Profilim için fotoğraf seçerken nelere dikkat etmeliyim?

İster tatilinizden bir enstantane, ister gece elbisenizle çekilmiş bir kare ya da hobinizi icra ederken çekilmiş bir fotoğrafınız olsun: Nerede ve nasıl en iyi şekilde karşılanacağınıza siz karar verirsiniz.
Bununla birlikte, kolayca tanınabileceğiniz güncel fotoğraflarınızı göndermelisiniz. Beyzbol şapkasının yüzünüze gölge düşürdüğü veya güneş gözlüklerinin yüzünüzü yarı yarıya gizlediği fotoğraflar en iyi seçim değildir.

İlk fotoğraf - profil fotoğrafınız - özellikle önemlidir: bu, profilinizde gösterilir ve diğer kullanıcılar için sizinle ilgili ilk görüştür. Bu nedenle, lütfen ilk fotoğrafınız için yüzünüzün açıkça görülebileceği bir portre fotoğrafı seçin.

Seçiminizi yaparken, aşağıdaki içeriğe sahip fotoğrafları onaylayamayacağımızı lütfen unutmayın:

 • Sizi göstermeyen fotoğraflar
 • Filtrelerle değiştirilmiş fotoğraflar
 • Diğer kişilerin açıkça görülebildiği fotoğraflar
 • Bir çocuğun görüntülendiği fotoğraflar
 • Telif hakkı veya fikri mülkiyet haklarının ihlali
 • Saldırgan içerik
 • Ticari arka plana sahip fotoğraflar
 • Çok fazla çıplak ten veya çıplaklık içeren fotoğraflar
 • Telefon numarası veya e-posta adresi gibi özel iletişim bilgilerini içeren fotoğraflar

eÇift’e kayıt olduktan sonra profilinize 12 adet fotoğraf yükleyebilirsiniz.

 1. Fotoğraf yüklemek için Menü tuşu > Profilim > Fotoğraf ekle butonunu tıklayın.
 2. Telefonunuzun kamerasını kullanarak yeni bir profil resmi çekebilir veya galerinizde var olan bir fotoğrafı seçebilirsiniz.
 3. Seçtiğiniz ya da yeni çektiğiniz fotoğrafı taşı ve boyutlandır yazan kısma tıklayarak düzenleyebilirsiniz. Bu işlemi tamamladıktan sonra sağ üstteki bitti yazısına basarak işlemi onaylayın.
 4. Profiliniz için .jpg veya .png formatında olan ve 10 MB'ı geçmeyen şahsınıza ait fotoğrafları seçmeniz gerekmektedir. eÇift Müşteri Hizmetleri yüklediğiniz tüm fotoğrafları 36 saat içinde onaylar. Fotoğraflarınız onaylanır onaylanmaz e-posta ile bilgilendirilirsiniz. İlk yüklediğiniz fotoğraf aynı zamanda profil fotoğrafınız olacaktır. Profil fotoğrafınızı dilediğiniz zaman değiştirebilir ya da diğer yüklediğiniz fotoğraflardan birini profil fotoğrafı yapabilirsiniz.

Dijital ortamda fotoğrafları olmayan Premium üyelerimize özel bir hizmet olarak ücretsiz fotoğraf tarama hizmeti sunmaktayız.

Bu sorunuzu cevapladı mı? Geri bildiriminiz için teşekkür ederiz Geri bildiriminizi gönderirken bir sorun oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.

Yardıma ihtiyacınız var mı? Bizimle irtibata geçin Bizimle irtibata geçin